• Bubnovačka

• Deň 19.11 je Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí. Tento deň nám smutne pripomína, že na svete žijú deti, ktoré sú týrané, ponižované, ich rodina ich zanedbáva a nemá im kto pomôcť. Tieto deti majú pocit, že nikto nepočuje ich tiché volanie o pomoc.

Spoločne sme preto v rámci celoslovenskej akcie bubnovali za práva a bezpečie detí. Sila našich bubnov, predstavovala silu hlasu detí v núdzi.

• ŠKOLSKÉ KOLO OLYMPIÁDY Z ANGLICKÉHO JAZYKA

• Dňa 23.11.2021 sa konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Zúčastnilo sa ho 5 žiakov,  tretích a štvrtých ročníkov.

Školské kolo olympiády pozostávalo z písomnej a ústnej časti.

Písomná časť bola zameraná na počúvanie originálneho anglického textu s porozumením, slovnú zásobu, gramatiku a čítanie s porozumením.

Ústna časť pozostávala z dialógu a opisu obrázka  – samostatný ústny prejav, kde sa hlavný dôraz kládol na schopnosť vyjadrovania sa, bohatosť slovnej zásoby, správnu gramatiku, pohotovosť reagovať na zadané otázky a originalitu príbehu.

Víťaz školského kola sa zúčastní okresného kola Olympiády v AJ, kde bude reprezentovať našu školu.

Výsledky školského kola:

1. miesto  -  Matej Homolka III.E
            2. miesto  -  Adrián Lúdik    IV.C
            3. miesto  -  Peter Žatkuliak IV.C

Víťazom, ktorí boli odmenení diplomami a vecnými cenami blahoželáme!

• Dotazník Aliancie stredoškolákov

• Milé študentky, milí študenti,
            naša škola bola oslovená organizáciou Aliancia stredoškolákov s dotazníkom, ktorého vyplnenie bude dôležité pre ich aktivity v blízkom období, pričom čerpať z výsledkov ich práce budete práve vy. Formulár vám zaberie najviac päť minút času. Môžete ho otvoriť prostredníctvom tohto odkazu:

Ďakujeme.

• ZDIEĽACIA SÚŤAŽ - november 2021

• SÚŤAŽ

Podmienky súťaže:

LIKE na našu stránku

ODPOVEĎ na otázku do komentára:

Koľko žiakov má v pláne naša škola prijať do odboru MECHANIK NASTAVOVAČ v šk. roku 2022/2023?

ZDIEĽAŤ verejne príspevok

OZNAČIŤ kamaráta/kamarátku, ktorí by tiež chceli vyhrať

(Správnu odpoveď nájdete na www.sospknazia.sk v zložke VIRTUÁLNE DOD 2021.)

Koniec súťaže 30.11.2021 !!!

Súťaž prebieha  na našom IG účte @sos_knazia

FB účte https://www.facebook.com/SOSPDK