• Technický šikula 2019

     • Dňa 21.2.2019 sa v našej škole konal 2. ročník súťaže Technický šikula.

      Zúčastnilo sa ho 38 súťažiacich z 19 základných škôl z Oravy aj Liptova. Cieľom súťaže je preveriť technickú zručnosť školákov, ale aj zabaviť sa pri riešení logických a technických úloh. Najnáročnejšou úlohou v tomto ročníku bola výroba dreveného autíčka, ktoré si museli súťažiaci vyrezať, poskladať a upraviť pomocou gumičiek tak, aby bolo nie len pekné, ale aj funkčné a po natianutí prešlo čo najväčšiu dráhu. 

      Najlepšie sa v súťaži darilo žiakom zo ZŠ a MŠ Babín - I. miesto, 

                                                                    ZŠ P.O.Hviezdoslava Trstená - II.miesto

                                                                   Cirkevná spojená škola Dolný Kubín - III. miesto                                                          

      Ceny do súťaže venovali naše partnerské firmy - MIBA a MAHLE.

      Všetkým školám ďakujeme, že prijali pozvanie, veríme, že sa pri riešení úloh zabavili, zasúťažili si a hádam sa aj niečo podučili. Výhercom srdečne blahoželáme a tým, ktorí sa neumiestnili; nesmúťte, možno nabudúce to výjde! Tešíme sa na Vás v budúcom školskom roku v 3. ročníku.

      Podrobnejšie hodnotenie uvádzame v prílohe.

     • Lyžiarsky kurz

     • V dňoch 11. až 15. februára mali naši žiaci prvého ročníka kurzy pohybových aktivít: lyžiarsky a športovo-turistický kurz. Lyžiarsky kurz prebiehal tak ako po minulé roky v Roháčoch - v Splálenej s ubytovaním na chate Zverovka.  Tak ako aj v minulých rokoch, aj tento rok bol lyžiarsky výcvik plný nových zážitkov. Prekvapili najmä žiaci, ktorí stáli na lyžiach prvý krát, a už po 2-3 dňoch boli schopní zlyžovať celý, miestami naozaj náročný, svah. Pevne veríme, že žiaci sa budú lyžovaniu venovať aj naďalej, a že ich záujem o lyžovanie neskončí týmto výcvikom. Športovo-turistický kurz bol realizovaný v okolí našej školy.

     • Matej Gígel- II.H na celoslovenskom kole ZENIT - 3. miesto

     • V dňoch 12.-.14.2.2019 sa v Spojenej škole v Banskej Bystrici konal 20. ročník celoslovenskej súťaže ZENIT. Náš Matej Gígel - žiak II.H triedy odbor mechanik nastavovač získal v silnej konkurencii spomedzi najlepších študentov - strojárov, ktorí postúpili do najvyššieho kola celoslovenskej súťaže z každého kraja, krásne tretie miesto v kategórii S - strojné obrábanie.  

      Obzvlášť nás teší Matejov úspech, ktorý bol vo svojej kategórii najmladším účastníkom a za víťazom zaostal len o 2 body. Srdečne mu blahoželáme a veríme, že nás bude reprezentovať aj v ďalších ročníkoch, keď sa jeho znalosti a zručnosti ešte obohatia ďalším štúdiom.

     • ROCKOVÁ OPERA JESUS CHRIST SUPERSTAR

     • V stredu 6. 2. 2019 ponúkli mladí talentovaní hudobníci a speváci v MsKS v Dolnom Kubíne muzikálové spracovanie rockovej opery s kresťanskou tematikou – Jesus Christ Superstar. Vybraní žiaci z 3.ročníka mali možnosť sa tohto predstavenia zúčastniť. Kreativitu, spevácky aj herecký talent predviedli mladí Kubínčania spolu s históriou ukrižovania Ježiša Krista a v piesňach odovzdávali  svoje vlastné hodnotové smerovanie a bolo vidieť, že vieru nehrali len na javisku, ale doslova položili na dlaň svoje srdcia a predstavili nám emočne veľmi silný príbeh.