• Divadelné predstavenie United Neighbours of London

• Tajomný list doručený obyvateľom bytovky spojil osudy všetkých nájomníkov a podtrhol dôležitosť vzájomnej pomoci. Tento príbeh sústreďoval pozornosť žiakov na kvalitu vzťahov s tými, ktorí žijú v našej tesnej blízkosti. Ako nám napovedá názov, dôraz bol na vzťahy, ktoré máme s ľuďmi v našom každodennom živote – tí, ktorí žijú vedľa nás, nad nami, pod nami alebo len cez chodbu. Rodinu si vyberať nemôžeme, ale susedov áno a práve preto sú dobré susedské vzťahy na nezaplatenie. V pondelok 23.10.2023 sa zúčastnili triedy IV.C, IV.E a II.E činohernej anglickej divadelnej inscenácie, ktorá ponúkla práve tieto pekné myšlienky. No najviac sa nám páčilo zamyslenie, že v tejto modernej dobe sme upriamení často iba na obrazovky mobilov a počítačov, no ľudia z mäsa a kostí a udržiavanie vzťahov s nimi je jednoznačne to pravé orechové.

• Školský parlament - pridajte sa k nám!

• Milí študenti, najmä prváci!

V našej škole vykonáva svoju činnosť aj Školský parlament, ktorého predseda aj členovia sú naši žiaci z jednotlivých tried všetkých ročníkov. Všetci členovia sa stretávajú 1x mesačne, podľa potreby aj častejšie, pri organizovaní a realizácii školských akcií a programov. Medzi každoročné patria napr. Bažantský pre prvákov, Mikuláš v škole, Deň učiteľov, koncoročné športové hry a turnaj vo futbale. Zástupcovia - členovia jednotlivých tried môžu na našich stretnutiach predkladať aj vaše pripomienky, návrhy, nápady na zlepšenie vyučovacieho procesu na teoretickom aj praktickom vyučovaní a vaše sťažnosti či požiadavky sú potom diskutované aj s vedením školy. Určite mnohí z vás skrývajú v sebe tvorivého a nápaditého ducha, ste rodení organizátori či moderátori alebo máte zmysel pre humor a zábavu. A práve takýchto ochotných nových študentov náš Školský parlament potrebuje. Tí, čo neváhate podať svoju pomocnú ruku pri organizovaní školských akcií, môžete sa prihlásiť u mňa - koordinátorky ŠP, Mgr. Magdalény Turčinovej.

Veľmi radi uvítame najmä aktívnych a pre dobrú vec zapálených prvákov :)