• DROGY SÚ CESTA DO TMY

• Pod záštitou primátora mesta Dolný Kubín Mgr. Matejova a realizované s podporou Ministerstva zdravotníctva SR v rámci účelovej dotácie na podporu protidrogových aktivít pre rok 2015 sa
            08. decembra 2015 žiaci a pedagogickí pracovníci našej školy zúčastnili divadelného predstavenia Drogy sú cesta do tmy.
            Jeden herec Martin Žák, jedna skúsenosť a drogy ako útek, láska a nenávisť.

Do galérie DROGY SÚ CESTA DO TMY boli pridané fotografie.

• PREVENCIA KYBERŠIKANY

• Dňa 10. decembra 2015 sa trieda II. H odbor mechanik nastavovač zúčastnila aktivity

PREVENCIA KYBERŠIKANY v elokovanom centre CPPPaP Dolný Kubín.

Pod vedením odborných pracovníčok Mgr. Zelinová Šuvadová, Mgr. Takáčová

definovali výhody a nevýhody internetu, skype,  sociálnych sietí....

a hlavne pojem osobný kontakt, ľudskosť. Protikladom je kyberšikana.

V závere charakterizovali pojem kyberšikana a hlavne ako nevystaviť seba danému riziku.

Do galérie PREVENCIA KYBERŠIKANY boli pridané fotografie.

• Olympiáda Anglický jayzk

• Dňa 9.12.2015 sa uskutočnilo školské kolo olympiády z anglického jazyka, sponzorom ktorej bola firma Yanfeng z Námestova. Zúčastnilo sa jej 15 žiakov prvých, druhých a štvrtých ročníkov.

Výsledky:

1.miesto: Kováč Miroslav             IV.H

2.miesto: Svoboda Matej             IV.H

3.miesto: Kožienka Lukáš             I.C

Výhercom srdečne blahoželáme!

• Právne vedomie a právna zodpovednosť

• Dňa 03. 12. 2015 sa žiaci prvých ročníkov zúčastnili odbornej prednášky a besedy

s kpt. Mgr. Tiborom Šándorom.

Vysvetlil žiakom pojmy ako priestupok, trestný čin a sankcie.

Zodpovednosť rodičov za deti a zodpovednosť žiakov za svoje konanie.

Tiež bola riešená problematika závislosti na tabaku, alkohole, drogách a hracích automatoch.

Do galérie Právne vedomie a právna zodpovednosť boli pridané fotografie.