• Zábery z odborného výcviku v našej škole, reportáž z praktických maturítných skúšok, prebiehajúcich zápisov do učebných odborov ale aj o nedostatku žiakov technických odborov v školách i praxi, to všetko odznelo 7.5.2018 v Novinách TV JOJ od 29 minúty
              • V dňoch 25.-27. apríla 2018 sa naša škola zúčastnila celoslovenskej výstavy Mladý tvorca s inovatívnym výrobkom: Pomôcka na výučbu a realizáciu prípojky a inštalácie domového rozvodu v rodinnom dome, Návrh na pomôcku spracoval Ing. Ján Rakús a na výstave ju prezentovali Ing. Peter Rovný, Mgr. Katarína Kiliánová a žiaci Richard Žuffa - III.C. Mário Šútovec - I.E zasa prezentoval funkcie pneumatického panela a robot
                  • Dňa 12.apríla 2018 sa naši žiaci zúčastnili okresného kola vo futbale žiakov stredných škôl. Po kvalitnom výkone našich chlapcov sme obidva zápasy vyhrali a zaslúžene sme postúpili do regionálneho kola, ktoré sa uskutoční 17.4.2018 v Námestove.
                    • Dňa 17.04.2018 sa žiaci našej školy zúčastnili oblastného kola žiakov SŠ vo veľkom futbale. Turnaja sa zúčastnili víťazi okresných kôl. Za okres Námestovo – Gymnázium Námestovo, za okres Tvrdošín – Gymnázium Trstená a za okres D.Kubín SOŠP D.Kubín – Kňažia. Hralo sa systémom každý z každým.
                            • Do galérie Zenit 2018 - celoslovenská súťaž boli pridané fotografie. V dňoch 20.-22.03.2018 organizovala naša škola pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Štátneho inštitútu odborného vzdelávania už 34. ročník celoštátnej súťaže ZENIT v elektronike a programovaní a 19. ročník tejto súťaže v strojárstve.
                              • Dňa 19.03.2018 sa naši chlapci z III.C odbor mechanik elelktrotechnik zúčastnili krajského kola Enersol, ktoré sa konalo v Martine - Priekope. So svojou pomôckou - na získavanie tepelnej energie zo slnečného žiarenia, ktorú pripravili spoločne pod vedenim triedneho učiteľa Ing. Jána Rakúsa, získali krásne 3. miesto.
                                • Pozrite si krátke video o našej súťaži pre žiakov základných škôl Technický šikula

• V obľúbenom lyžiarskom stredisku Vrátna Free Time Zone v Terchovej sa 1. februára uskutočnili Majstrovstvá žiakov stredných škôl v zjazdovom lyžovaní a snowboardingu 2018, ktoré slávnostne otvorila predsedníčka Žilinskej župy pani Erika Jurinová. Svoje sily na lyžiarskom svahu na Pasekách si zmerali študenti stredných škôl zo Žilinského kraja už po siedmykrát.
                                    • Dňa 15. februára 2018 sa v našej škole uskutočnil 1. ročník súťaže Technický šikula. Po minuloročnom úspešnom nultom ročníku sme sa rozhodli, že súťaž pre žiakov základných škôl má veľmi dobrú odozvu a budeme v nej pravidelne pokračovať. Sme veľmi radi, že tento rok sa prihlásilo ešte viac škôl - 23 z celej Oravy, s celkovým počtom súťažiacich 46.
                                      • Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
                                          • Vyskúšajte taktiež EduPage mobilnú aplikáciu, ktorá je dostupná na zariadeniach s operačným systémom Android a IOS. Dostávajte informácie od školy priamo do Vášho mobilu.
                                              • Návšteva rodného domu Martina Kukučína

Exkurzia - návšteva rodného domu Martina Kukučína v Jasenovej

V utorok 15.05. 2018 sa 8 žiaci III.C v rámci krúžku Literatúra a kultúra regiónu vypravili za novými poznatkami o významnom realistickom spisovateľovi Martinovi Kukučínovi. Dozvedeli sa nielen o jeho diele, ale aj živote v Prahe, na ostrove Brač o jeho ženbe s bohatou dcérou chorvátskych obchodníkov s vínom i o jeho ceste do Južnej Ameriky, kde je v Chille po ňom pomenovaná i nemocnica.

Z dôvodu konania maturitných skúšok budú mať riaditeľské voľno žiaci tried:

I.A, I.C, I.H - v dňoch 21-23.5.2018

I.B a II.A v dňoch 22.-23.2018.

• Naša škola v TV JOJ

• Šimon Greštiak-IV.H - najlepší na Majstrovstvách SR v CNC sústružení

V dňoch 25.-27.04.2018 sa v rámci výstavy Mladý tvorca v Nitre konal už 4. ročník Majstrovstiev Slovenska v CNC sústružení a frézovaní, ktorého sa zúčastnil aj náš žiak Šimon Greštiak pod vedením svojho učiteľa odborných predmetov Ing. Stanislava Urbana.

Vzhľadom na výsledky kvalifikačného kola súťaže, v ktorom Šimon s výrazným náskokom viedol nad svojimi súpermi, sme verili, že bude bodovať aj vo finále.

• Naše úspechy na Výstave Mladý tvorca - Nitra

V dňoch 25.-27. apríla 2018 sa naša škola zúčastnila celoslovenskej výstavy Mladý tvorca s inovatívnym výrobkom: Pomôcka na výučbu a realizáciu prípojky a inštalácie domového rozvodu v rodinnom dome, Návrh na pomôcku spracoval a odborne viedol Ing. Ján Rakús a na výstave ju prezentovali Ing. Peter Rovný, Mgr. Katarína Kiliánová a žiaci Richard Žuffa - III.C. Mário Šútovec - I.E zasa prezentoval funkcie pneumatického panela a robot, s ktorým sa zdokonaľujú v zručnosti žiaci odboru mechanik-mechatronik.

• Partneri

• {#1508} 1
                                          • {#1508} 2
                                          • {#1508} 3